Naar inhoud

Definitief groen licht voor Rozenbergpark

foto
Het Agentschap Ruimte en Erfgoed van de Vlaamse overheid volgt het positieve advies van het gemeentebestuur voor het project ‘Rozenbergpark’. Dit betekent dat de projectontwikkelaar een stedenbouwkundige vergunning krijgt om het project te realiseren. De hogere overheid sluit zich aan bij de gestelde voorwaarden door het gemeentebestuur. Zo zal bijvoorbeeld de doorsteek naar de Bresserdijk enkel mogen gebruikt worden door de hulpdiensten, fietsers en voetgangers.

Het gemeentebestuur gaf eerder al een positief advies voor de realisatie van het project ‘Rozenbergpark’. De nv Netebeemden heeft plannen om op een achtergelegen terrein in het Centrum – omsloten door de Scheppelijke Nete, de Rozenberg en de Bresserdijk – een grote winkelsite uit te bouwen. Momenteel zijn hier al Brico en Leenbakker gevestigd. Om dit te realiseren moeten er een viertal gebouwen – waaronder drie woningen/winkels – op de Rozenberg verdwijnen alsook een aantal achtergelegen magazijnen. Deze afbraak biedt de nodige ruimte om zes bijkomende handelspanden te bouwen, met winkeloppervlaktes die variëren van 360 tot 1 300 vierkante meter. Het totale project voorziet ook 218 parkeerplaatsen en zes appartementen.

In- en uitrit

Aan de overzijde van de Lichtstoetstraat komt volgens de plannen een in- en uitrit. De huidige in- en uitrit voor Brico en Leenbakker zal enkel nog als inrit mogen gebruikt worden. De projectontwikkelaar neemt alle kosten op zich om de in- en uitritten te beveiligen voor fietsers op de Rozenberg.
 
Datum van het bericht: zondag 04 juli 2010